[Drupal 7] Moduł - Blok z playerem video

Data dodania wpisu: 31-05-2011

Bardzo często portfolia firmowe posiadają bloczek z jakimś playerem (wymiary nie grają roli), w którym zapuszczają jakiś video snippet na swój temat etc.

 

Jednak, żeby zamontować taki player w Drupalu, trzeba albo bawić się w osadzanie kodu HTML w bloku tudzież w templatce, albo instalować moduły-kobyły (np. moduł Video dla Drupala 7).

 

Napisałem mały moduł do Drupala 7 (download na dole postu), który umożliwia utworzenie bloku z playerem video (thanks to JWPlayer;)) i jednocześnie udostępnia konfigurację tego playera:

  • plik do odtwarzania (dostępne formaty typowo webowe: flv, mp4, swf),
  • wymiary (szerokość, wysokość),
  • podstawowy poziom głośności,
  • przełącznik "autoodtwarzania",

 

 

Dzięki temu mamy player video z małego modułu, bez zbędnego obciążania serwera zbędnymi dodatkami oferowanymi przez inne moduły.

Po instalacji modułu, na stronie konfiguracji bloków znajdziemy dodatkowy blok "Video Player". Wystarczy wrzucić w formularzu konfiguracji tego bloku plik, określić pozostałe wymiary, umieścić blok w określonym regionie i cieszyć się filmem na swojej stronie;)

 

DOWNLOAD: block_video.zip

DOWNLOAD: sample-video.flv (z paczki JWPlayera)

Komentarze

W tej chwili moduł nie posiada opcji tworzenia dowolnej ilości bloków. Możliwe, że niedługo powstanie wersja oferująca taką funkcjonalność. Proszę na mój adres e-mail wysłać wiadomość - wyślę powiadomienie w przypadku nowej wersji modułu.
Czy istnieje możliwość zastosowania tego modułu na kilku podstronach. Chodzi mi o 3 różne filmy które wyświetlają się na 3 niezależnych podstronach. Pozdrawiam.
Doskonały moduł :D !!! Mam tylko takie drobne pytanko, uwagę do autora. Czy dało by radę dodać do niego 2 opcje? 1. przycisk powtarzaj... baaardzo był by mile widziany ;) 2. coś ala playliste z "przyciskiem" uruchamiaj losowo? Zrewolucjonizowało by to całkowicie strony z tym rewelacyjnym modułem ;) Pozdrawiam :D
VideoPlayer widoczny jest w konfiguracji bloku, natomiast na stronie go nie widać i brak jest przycisku zapisywania pliku. Proszę o podpowiedź jak ten problem rozwiązać bo moduł jest na prawdę bardzo dobry.
Comments closed...