[Drupal] Kolejne 10 mało znanych modułów, które musisz mieć

Data dodania wpisu: 11-01-2011

To drugi wpis na temat ciekawych, acz niekoniecznie szeroko rozpowszechnionych modułów do Drupala, które mogą zarówno uprzyjemnić obsługę "kropelki", jak i usprawnić jej działanie.

Poprzedni wpis znajduje się pod adresem: [Drupal] 10 mało znanych modułów do Drupala, które musisz mieć.

Menu Clone

Czasami zdarzają się sytuacje, w których zarządzamy kilkoma stronami w Drupalu opartymi o jedną instalację - może być to np. w sytuacji gdy posiadamy stronę główną i subdomeny korzystając z modułów typu Multisite, Subdomain lub Domain Access. I jeżeli nadejdzie sytuacja w której drzewo menu jest w dużej części wspólne, ale różni się pojedyńczymi elementami, osiągamy stan irytacji, bo trzeba wszystkie wpisy wprowadzać na nowo w nowym menu. Moduł Menu Clone pozbawia nas tej nieprzyjemności, ponieważ dzięki niemu możemy sklonować istniejące menu, wybrać wymagane elementy które mają znaleźć się w nowym zbiorze i myk - mamy klon menu, do którego wystarczy np. dodać jeden element charakterystyczny dla konkretnej subdomeny:)

Domain Context

Korzystając z modułu Domain Access, bywa i tak, że każda subdomena posiada indywidualny układ bloków na stronie. Najlepszym rozwiązaniem do układania elementów layoutu jest jakby nie patrzeć moduł Context. Jednak w standardzie nie zawiera on możliwości wyboru reguły dotyczącej aktywnych domen. Ten mostek łata tą dziurę, umożliwiając wstawienie reguł domenowych do warunków kontekstu strony.

Duplicate Role

Kolejny moduł klonujący - tym razem role użytkowników. Ile razy trafialiście na sytuację, gdy w instalacji Drupala było sporo modułów, skomplikowane ustawienia uprawnień userów i nagle się okazało, że trzeba utworzyć nową grupę użytkowników o podobnych uprawnieniach do już istniejącej? I znowu trzeba było klikać w setki checkboxów na stronie uprawnień...;) Do tej pory;) Duplicate Role w całości klonuje zestaw uprawnień użytkowników. Teraz wystarczy tylko zmienić to, czym role mają się różnić:)

jQuery UI Loader

Prosty modulik, dzięki któremu możemy na określonych podstronach ładować pluginy z rodziny jQuery.UI. Przydatne, jeżeli np. nasze moduły wykorzystują interfejs jQuery.

Menu Firstchild

Nie zawsze element nadrzędny w menu musi kierować do jakiejś podstrony. Jeżeli chcemy, aby kierował do strony linkowanej ze swojego podelementu, z reguły ustawiamy mu link taki sam, jak element podrzędny. Teraz wystarczy w polu ścieżki wpisać <firstchild>, aby element nadrzędny automatycznie kierował nas do podstrony znajdującej się w swoim pierwszym podelemencie.

Menu Icons

Umożliwia dodawanie ikonek do elementów menu. Przydatne, jeżeli elementy menu mają posiadać obrazek i nazwę w linku.

AvatarCrop

Korzystając z avatarów, użytkownik musi wrzucić do swojego profilu obrazek przycięty wg reguł ustawionych w panelu admina. Przy zainstalowanym module AvatarCrop, może dodać dowolne zdjęcie i przyciąć je jak tylko chce.

Node Expire

Ostatnio popularnymi stronami są tzw. zakupy grupowe. Z reguły oferty mają swój czas istnienia, timer tyka, jak czas upłynie, oferta jest zamykana. Takie możliwości daje moduł Node Expire - możemy ustawić czas aktywności node'a i określić co ma się z nim dziać, jak czas aktywności upłynie.

Translation template extractor

Moduł przydatny dla tłumaczy Drupala. Umożliwia export tłumaczeń w określonym języku i formacie, który można edytować za pomocą programu POEdit.

Premium

Moduł przydatny w sytuacji, gdy tworzymy stronę zawierającą treści typu Premium. Użytkownik naturalnie widzi tylko wstępny opis, zajawkę treści, ale dostęp do pełnej treści może otrzymać wyłącznie w sytuacji, gdy otrzyma do niej uprawnienia.

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze komentarzy

Comments closed...