[Drupal] Zarządzanie skórkami w zależności od podstron

Data dodania wpisu: 08-07-2011

Wdrażając strony internetowe oparte o Drupal CMS bardzo często korzysta się z dwóch templatek - projekt graficzny zrealizowany na potrzeby uruchamianego serwisu oraz templatki administracyjnej.

 

Niestety, żeby nie było zbyt łatwo, czasami dochodzi do sytuacji, gdy korzystamy z templatki administracyjnej do zarządzania backendem serwisu, włącznie ze stosowaniem skórki administarcyjnej podczas dodawania / edytowania treści (zaznaczona opcja "Wyświetlaj stronę edycji zawartości z pomocą skórki działu zarządzania" w sekcji "Skórka działu zarządzania").

 

I problem wynikający z tego ustawienia objawia się wyświetlaniem wszystkich formularzy edycji treści w panelu administracyjnym Drupal CMS - nawet podczas dodawania nowego topicu w forum - co w pewnym sensie jest karygodne, bo powinno odbywać się na frontendzie, niezależnie od typu użytkownika;)

 

Na szczęście z pomocą przychodzi moduł Content Theme dzięki któremu można ustalić rodzaj skórki dla określonych podstron, typów zawartości lub formularzy edycji treści.

 

Poniżej dla przykładu: skórka admina (Rubik), określana w każdym ustawieniu jako "Content wide theme" jest przedeklarowana na Garlanda dla formularzy edycji wpisów typu Forum.

 

 

Oczywiście na tym możliwości modułu do Drupala się nie kończą, bo możemy ustalić templatkę wg typu podstrony / typu zawartości, ale można również ustalić customową templatkę w zależności od określonego pojedyńczego node'a :) Ot dla przykładu - jakiś Landing Page ;)

 

I wszystko odbywa się za pomocą zaznaczania odpowiednich checkboxów, bez pisania własnych funkcji w PHP :)

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze komentarzy

Comments closed...

DesignEnd na Facebook'u

Inspiration