Mistrzowie ksero

Data dodania wpisu: 14-11-2011

Oni jeszcze o niczym nie wiedzą ... ;) Ale już niedługo ;)

 

Ostatnimi tygodniami powstrzymuję się od jakichkolwiek postów na forach tudzież blogu w tym portfolio, bo mam zbyt wiele projektów do zrealizowania (pierwszy wolny termin: luty 2012), żeby zajmować się pierdołami, ale tego nie da się zostawić bez słowa, albo i dwóch.

Minął długi czas, kiedy ostatni raz natknąłem się na "mistrzów ksero" mojego portfolio:D

 

Poprzednim razem była to agencja SEO ze stolicy. Sprawa rozwiązana szybko:P Krótkim przypomnieniem - po mojej interwencji, w ciągu 20 minut z sieci zniknęło kilkanaście zaplecz posiadających ksero tekstów z mojego portfolio (a wszystko jest autorskie, żadnego wiki;)). Żeby branża internetowa zarabiała na kradzieży, to już przechodzi ludzkie pojęcie. Choć w tym kraju nic mnie już nie zdziwi ... ;) Ale nie o tym ;)

 

Dzisiaj jeden z właścicieli wrocławskich firm z mojej branży (za co mu dziękuję, ale nazwiska nie podam, aby nie oberwał przypadkiem niechcianym rykoszetem:)) podesłał mi link do kolejnych mistrzów ksero - tym razem z Trójmiasta - a konkretnie Gdyni. "Agencja" Interkreatywni.pl na swojej (ale czy na pewno swojej;)) stronie internetowej chwali się:

 

Ciągle rozwijamy swe umiejętności korzystając i czerpiąc z najlepszych źródeł wiedzy. Jesteśmy tym co tworzymy i stajemy się wciąż coraz lepsi. 

 

Z pewnością - czerpią z najlepszych źródeł wiedzy (kserują :D) i stają się w tym coraz lepsi;)

 

A żeby nie były to puste słowa, podaję link do wykonanej kopii ich "portfolio": http://backupurl.com/w1vc5n (ot, tak w przypadku, gdyby od daty publikacji tego wpisu minęło już trochę czasu i ich strona posiadałaby już design zajumany z innej strony niż moja, bo nie wierzę, że stworzą coś swojego:D).

 

 

Ba, "firma" ma również stronę na Fejsbuku, również z wyciętymi elementami z mojego portfolio: Strona na FB oraz awaryjnie zrzut ekranu.

 

Jak widać, ksero ma się dobrze:)

 

Ci Państwo rzekomo zajmują się Drupalem - ciekawi mnie, czy podczas kopiowania zawartości z mojego portfolio zauważyli, że nie stoi ono na Drupalu:D

 

No i Ci Państwo jeszcze nie wiedzą, że ja wiem o nich. A i wystarczyło dobrze poszukać i od razu trafiłem na osoby, które stoją za tym czynem. Też m.in. na Fejsbuku. Choć nie zachowam się tam chamsko jak oni (w tym kontekście - nie umieszczę publicznie ich nazwisk - a raczej jednego nazwiska, bo to - o zgrozo - małżeństwo popełniło tą podpierdolkę!).

 

A tak na zakończenie, szczerze - brzydzę się takim zachowaniem i mam nadzieję, że po tym poście informacja o tym szybko do nich dotrze, a ich strona zwinie się z sieci (dowody zostały zachowane, więc raczej zmiana ich designu wizerunku w branży już im nie zmieni).

 

Jeżeli ma ktoś ochotę puścić dalej w sieci link do tego wpisu - ja się nie pogniewam. Zachowanie Inter-"Kreatywnych" jest karygodnie, to i niech odpokutują branżowym zlinczowaniem.

 

Hall of fame

 

A i na drugie zakończenie, dla dobrego humoru, pozwolę sobie zacytować słowa znajomych po ujrzeniu powyższego ksero:

Nie wiem czy to podchodzi pod plagiat, u nich modliszka pozjadała już wszystkie bierdonki, by Tomek

Może zrób tak, jak w Pulp Fiction - wyślij im paru czarnuchów z obcęgami i palnikami, by Paweł

Najlepsze jest to, że w swoim portfolio mają stronę dla Komendy Miejskiej Policji w Elblągu, by Justyna

Komentarze

A tak btw to chyba coś nie działa do końca poprawnie przy dodawaniu komentarzy. Dostałem komunikat, że tekst z obrazka przepisałem niepoprawnie, a jak widać komentarz i tak się dodał :)
To jeszcze nic, mój ojciec prowadził kiedyś stronę internetową o domowym wyrobie win i xero wszystkich swoich tekstów i rysunków, które własnoręcznie wykonał znalazł w książce na półce w markecie :) Potem był jeszcze drugi taki przypadek ze sprzedażą tych materiałów na allegro. Bezczelność w sieci czasami na prawdę nie zna granic...
Comments closed...