PageRank update - kwiecień 2010

Data dodania wpisu: 28-05-2010

Jak zapewnie wielu (a może i niewielu, chociażby z racji świąt Wielkiej Nocy) zauważyło, w sobotę 3 kwietnia 2010, nastąpił kwartalny PageRank update. Jak wiadomo, nie jest on realnym wyznacznikiem mocy strony, ponieważ istnieje również coś na wzór Real PageRank, który utożsamia aktualną moc strony pomiędzy kolejnymi update'ami..
 
Niektórym magiczna liczba wzrosła (tak, tak, np. mnie;) ), a niektórym niestety spadła (całe szczęście nie mnie, hehe ;) )
 
W tej chwili, tworzenie stron www posiada PR3:) Nie tak źle po 5 miesiącach od reaktywacji portfolio, które dosyć długo stało z zaślepką i PR0, biorąc pod uwagę fakt, że nie posiadam żadnego szczególnie rozproszonego linkowania:) Po prostu się wie "how to do SEO";)
 
Nie zmienia to faktu, że w walce o kolejne levele PR trzeba będzie dać tej stronce już porządne kopy w dupsko:P A co - jak będzie trzeba, to dostanie:)
 
Jak wiadomo jednak,  tworzenie stron www przyjaznych wyszukiwarkom do bardzo prostych rzeczy nie należy i wykonanie zlepków kodu, które Google polubi, zajmuje trochę czasu, a i trzeba w miarę bieżąco dbać o zawartość swoich dzieł.
 
W każdym razie ni mniej, ni więcej, życzę wszystkim webmasterom wytrwałości w dążeniu jedynie do wzrostu PR w swoich stronach internetowych. W końcu nic tak nie raduje, jak wzrost w rankingu wielkiego brata;)

Dla zainteresowanych kilka przydatnych linków związanych z PR:
 
1. Wtyczka do Firefox'a, pozwalająca monitorować PR: SearchStatus
 
2. Świetna wtyczka SEO dla userów Google Chrome'a lub SRWare Iron (nie żeby reklamował, ale pozostałe przeglądarki się umywają jeśli chodzi o niezawodność i szybkość działania ;P ): Chrome SEO
 
3. Sprawdzanie PageRank via web: Google PageRank Checker

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze komentarzy

Comments closed...