[XAMPP] Wysyłanie wiadomości funkcją mail na localhost

Data dodania wpisu: 27-05-2010

Tym razem coś localhostowo, z użyciem funkcji mail(). Zapewne wielu korzysta z pakietu XAMPP / WAMP etc. podczas tworzenia stron internetowych. Tworząc strony www, być może natknęliście się na problemy związane z wysyłaniem wiadomości przez funkcję mail() na localhost. Co zrobić, żeby wysyłać testowe wiadomości na wybrane konto pocztowe (mowa dalej o localhoście)? Zakładam, że macie wersję XAMPP'a zawierającą w pakiecie serwer Mercury;) Otóż robimy następujące czynności: 1. W folderze x:/xampp/sendmail/sendmail.ini i usuwamy sprzed następujących linii średniki (odkomentowujemy je):

pop3_server=
pop3_username=
pop3_password=

To samo robimy z ostatnią linijką w pliku:

hostname=localhost

Zapisujemy i jedziemy dalej do pliku: x:/xampp/MercuryMail/Mail/Admin/PASSWD.PM Otwieramy pliczek i w linijce

POP3_access:

dopisujemy swoje hasło, z którego będziemy korzystać podczas odbierania poczty. Hasło jest zapisane jawnie. Np.:

POP3_access: password

Zapisujemy, restartujemy/uruchamiamy serwer Mercury w pakiecie XAMPP. Następnie należy skonfigurować klienta pocztowego. Załóżmy, że użyjemy Mozilli Thunderbird. Tworzymy nowe konto pocztowe w którym jako nazwę użytkownika admin, adres email konta - admin@localhost, jako serwer poczty przychodzącej POP3 ustawiamy localhost. Zatwierdzamy. Podczas pierwszej próby pobrania poczty dla tego konta, pojawi się monit o podanie hasła. Wpisujemy oczywiście nasze hasło wpisane do pliku PASSWD.PM (czyli "password"). Tyle w kwestii localhostowego mail()wania :)

Komentarze

Wszystko pięknie działa :) Dzięki!
Dzięki wielkie - działa. Dobrze się sprawdzi, mam nadzieję :)
Do DRWAL. Możesz wpisać admin@localhost.com/org/net
Poczta przychodząca działa. Co jednak należy skonfigurować, aby działało wysyłanie poczty ze sklepu poza localhost? Mam na xammpie postawiony w pełni działający testowy sklep. Po Twojej konfiguracji działa np. formularz kontaktowy. Potrzebuje jednak, aby poczta była wysyłana do klienta ( który ma e-mail np. w GMAIL'u ), np. o założeniu nowego konta, czy złożeniu nowego zamówienia. Jak to zrobić? Bardzo proszę o podpowiedź.
A ja mam takie pytanie. Wiele skryptów ma walidacje e-maila, w tym momencie nie pozwalają na wpisanie admin@localhost.

Czy da się zrobić tak, żeby e-mail miał formę, admin@localhost.pl ?
A mi niestety nie działa...
Dzięki, działa ;)
Comments closed...